1.SK v rokytnickém zpravodaji

Po předčasném ukončení minulé sezóny jsme se v srpnu v novém ročníku vrátili k soutěžním utkáním. Avšak ne na dlouho. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci byly začátkem října soutěže pozastaveny. Na fotbal se tak podíváme až v novém roce.

Týmu mužů pod novým trenérským složením nevyšel začátek sezóny podle představ a po neúplné podzimní části se nacházíme na desátém místě s jedenácti body. Ovšem oproti ostatním týmům máme o utkání méně. Poslední možné utkání (v Koněšíně) muselo být odloženo kvůli karanténě několika hráčů našeho klubu. Mládež má za sebou první měsíce v krajských soutěžích. Skvěle si vedou dorostenci, kteří jen dvakrát poznali hořkost porážky a s osmnácti body okupují třetí místo tabulky. Starší žáci bohužel ještě nevybojovali tři vítězné body, a tak s pouhým jedním bodem trčí na posledním místě. Lépe si stojí jejich mladší kolegové. Ti se díky skvělému úvodu v podobě čtyř výher nachází na třetím místě s dvanácti body. Poprvé do utkání nakoukli také ti nejmenší fotbalisté. Mladší přípravka má na svém kontě osm bodů, díky kterým se nachází na osmém místě z devíti mančaftů. A kteří hráči se stali po neúplném podzimu nejlepšími střelci svých týmů? V celku mužů to je se čtyřmi přesnými zásahy Martin Štork, u dorostu v pomyslném závodu o nejlepšího střelce vede Dominik Píša s osmi góly, za starší žáky si dvě branky připsal Adam Ferkl, za žáky mladší to je Matyáš Jungr a jeho sedmnáct branek a v mladší přípravce se mohli spolehnout na Viktora Glozu, který se prosadil čtrnáctkrát.

S novým rokem vyhlížíme také některé akce, avšak v nejistotě.

Na sobotu 16. ledna je naplánován tradiční fotbalový ples, tentokrát se skupinou The Feet, a spíše by se dala akce nazvat jako „rockový bál.‘‘ Ovšem vzhledem k tomu, že se po letních prázdninách do našich krajů vrátil koronavirus a očividně se mu zde líbí, není jisté, zda se bude tato nepochybně skvělá akce moci uskutečnit. Sledujte tedy, prosím, naše sdělovací prostředky v podobě webu, facebookových stránek a nástěnky u úřadu městyse, kde budeme o všem informovat.

Dále by nás, doufejme, měly ze začátku roku čekat akce jako masopust, výroční schůze a první květnový víkend patří běhu Rokytná Run, jehož třetí ročník musel být tento rok zrušen. To ovšem není všechno! Následující rok přinese jedno významné výročí. Oslavíme osmdesáté výročí kopané v Rokytnici nad Rokytnou, a i k tomuto kulatému jubileu se něco chystá.

Děkujeme vám za podporu v roce 2020 a těšíme se opět na společné chvíle strávené na fotbalových utkáních a akcích 1.SK.

Podobné příspěvky