Rokytnice přivezla z Vladislavi výhru 1:2

logo

V 10. kole OP se proti sobě postavily týmy z první pětky tabulky, Vladislav na své půdě přivítala Rokytnici. Vladislav do nedělního utkání neokusila hořkost porážky, to Rokytnice měla co napravovat z minulého týdne, když nečekaně na domácím hřišti podlehla nováčkovi z Myslibořic.
V úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie. První šanci utkání měli hosté, když se po centru z pravé strany dostal k hlavičce Veleba, avšak gólman Hobza si připsal výborný zákrok. Od této chvíle měli více ze hry hosté, kteří se během první půle dostali do třech gólových šancí. Nejprve přes tři vladislavské hráče prošel Železník, ale bohužel pro hostující mířil pouze nad. V další šancích se dvakrát sám před bránou zjevil Vahil’a, ani to však ke vstřelené brance nevedlo. Nejprve rokytnický kapitán mířil nad, podruhé těsně vedle levé tyče. Ve 35. minutě se již lavička hostů zaradovala. K míči se ve vápně dostal Štork a otevřel skóre utkání.
Druhá půle pokračovala v podobném duchu jako ta první. Domácí tým se do šancí příliš nedostával a rokytničtí hráči dobývali vladislavskou defenzivu. Blízko ke vstřelení branky měl Ferkl. Přímý kop mu ale skvěle vytáhl brankář Nejerál. A přeci jen se Vahil’a trefil. V 73. minutě obdržel přesný pas od Ferkla a sám před gólmanem se nemýlil – 0:2. Vzápětí mohl druhou branku v utkání přidat Štork, který v šanci trefil pouze Nejerálovy rukavice. Z první nabídnuté šanci domácí tým hned skóroval, z chyby v rokytnické obraně snížil čtyři minuty před koncem Petz. Vyrovnání viselo ve vzduchu, domácí v 93. minutě nastřelili tyč.
Rokytnice tak přivezla ze hřiště lídra tabulky cenné tři body za výhru 1:2. V příštím kole přivítáme na našem hřišti hráče Lipníku.