Bojovný a sympatický výkon nestačil. O zasloužené tři body jsme přišli v 92. minutě

Šest branek v jednom utkání, plno vzplanutých emocí a nakonec ztráta vítězství v poslední minutě zápasu. Takové bylo utkání 10. kola soutěže, ve kterém hráči 1.SK přivítali na svém hřišti Horní Újezd.


Samotný začátek utkání nebyl pro domácí celek šťastný. Již v 1. minutě utekl na pravé straně újezdský Bartes a zastavit jej dokázal až gólman Hobza v pokutovém území, to ovšem zákrokem nedovoleným. K nařízené penaltě se postavil nejlepší střelec soutěže Š. Čermák a razantní střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Hráči Rokytnice se ale nenechali brzkým obdrženým gólem rozhodit, převzali otěže střetnutí a ve 12. minutě bylo navíc díky Ryglově střele z hranice šestnáctky vyrovnáno. Domácí drželi balón na svých kopačkách a kombinační hrou se dostávali k pokutovému území svého soupeře, avšak podobně jako v předchozích utkáních, i tentokrát bylo hlavním problémem zakončení. Ryglův pokus skončil pouze na tyči, dvě slibné příležitosti z přímého kopu měl Svoboda, jeho první střelu ale gólman vyrazil, podruhé míč proletěl těsně nad bránou. Vlnu emocí vzbudil moment ze 41. minuty, kdy skóroval M. Bartejs, gól ale vinou velice sporného offsidu nebyl uznán. Prvních pětačtyřicet minut tedy skončilo za nerozhodnutého stavu.


Podobně jako v dějství prvém, i po návratu z kabin nečekali diváci na branku dlouho. Svoji přihrávkou našel Rygl ve 46. minutě na pravé straně Syrového, jehož střela na přední tyč skončila v síti. O vedení ale Rokytnice přišla o tři minuty později, kdy se po standartní situaci odrazil balón od J. Hakla do brány. Po necelé půl hodině hry se za obranu hostí dostal M. Bartejs, obhodil si balón kolem gólmana, avšak jeho zastavení brankářem neposoudil sudí, navzdory protestů domácích, jako zákrok penaltový. Fotbalisté v modrých dresech si ale přeci své vedení vzali zpět, v 71. minutě se po rohovém kopu prosadil L. Hakl. Vedení dokonce mohlo být navýšeno, šance Rokytnice ale opět končily pouze v zámezí, nebo v rukavicích Ošmery, jak tomu například bylo při šanci F. Štorka. Tři body ovšem u řeky Rokytné nezůstaly. Z poslední akce utkání, z přímého kopu z levé strany velkého vápna, vyrovnal v 90. minutě Š. Čermák.

Podobné příspěvky