Demolice z Rokytnice

DSC_0687

Ve druhém jarním kole se proti sobě utkaly dva sousední týmy, přesněji Chlístov hostil Rokytnici. Hráči se znakem 1.SK na prsou chtěli svému soupeři vracet podzimní porážku 2:5, což se před zraky neuvěřitelných 380 diváků povedlo.
Vahil’a poslal Rokytnici do vedení
Prvních deset minut se hrálo spíše na polovině hřiště, poté se začali hosté projevovat. Nastal tlak Rokytnice a jen díky gólmanu Krulovi byl výsledek stále 0:0. Ve 20. minutě už ale přišla branka. Ferkl dlouhým balónem našel Vahil’u, který si sám před bránou poradil. Ve 30. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, na Jičínského dlouhý pas si počíhal Štefánek a rozjásal rokytnické fanoušky.
Rokytnice nadělila Chlístovu pětku
Hned ve 49. minutě se Rokytnice dostala do tříbrankového vedení, kdy se sám před bránou zjevil Bartejs a připsal si tak třetí jarní gól. Rokytnice si vytvářela další šance, ale ne a ne přidat čtvrtou branku, domácí ohrozili gólmana Hobzu pouze zřídka. V 71. minutě si druhý zásah připsal kapitán Vahil’a, který na velkém vápně převzal balón a vymetl v šibenici všechny pavouky. V 86. minutě zahrával Ferkl na hranici pokutového území přímý kop, do kterého ovšem sáhl Hrbáček rukou, nařízenou penaltu v klidu proměnil Jičínský – 0:5. Symbolickou branku domácích dal v 88. minutě Špaček, Rokytnice si tak odvezla z Chlístova výhru 5:1.