Hattrick Sáčka dovedl Rokytnici ke třem bodům

logo

Rokytnice si užívala velice slibný start do nové sezóny. Tři utkání a tři vysoké výhry proti Hartvíkovicím, Syrovicím a Újezdu. Vše se ale najednou otočilo a přišly pomyslné facky od Třebelovic, Výčap a naposledy v derby s Chlístovem. Nyní Rokytnice na svém hřišti přivítala Koněšín, který má na svém kontě tři body za vítězství nad Horním Újezdem.
Trenéři Vranka s Mastným měli spoustu práce s poskládáním sestavy, jelikož ze sestavy vypadli zranění Štork a Pokorný, vykartovaný Bartejs a omluven byl také Herbrych. Naopak po půl roce se na střídačce domácích objevil Syrový, kterého trápilo zranění paty. Trenéři tak sáhli k nečekanému tahu – na pravé obraně se objevil útočník Železník.
Domácí tým měl od úvodu utkání více ze hry, avšak pokusy rokytnických hráčů nevedly ke vstřelení branky. Po centru z levé strany Hakl líznul balón hlavou, ovšem byl z toho pouze odkop od brány. V další šanci vychytal Velebovu střelu koněšínský gólman Hůlka. I hosté se dostávali do slibných šancí. Dvořákovu střelu mířící do prázdné branky zastavil Železník a v dalších soubojích mezi rokytnickým Šoukalem a koněšínským Dvořákem byl vždy úspěšný první jmenovaný. Ve 22. minutě vzplála radost v kotli domácích. Ze středu hřiště přišel dlouhý balón na nabíhajícího Sáčka, který střelou k tyči otevřel skóre utkání. Během první půle se již Rokytnice do větších gólovek nedostala, vše ztroskotalo na přesnosti. Ani hosté z Koněšína v závěru neohrozili Hobzovu svatyni, a tak hráči v modrých dresech odcházeli do kabin s nejtěsnějším možným vedením.
Do druhé půle vstoupil domácí tým jako uragán a během čtyř minut navýšil své vedení o tři branky. Nejprve se v 53. minutě dostal k balónu Sáček a připsal si druhou trefu v utkání. O dvě minuty později rokytničtí dobývali obranný val Koněšína a v chumlu na malém vápně se nejlépe zorientoval Vahil’a – 3:0. V 57. minutě obdržel Sáček přihrávku na pravé straně, dostal se do vápna a střelou mířenou mezi gólmanovy nohy zkompletoval svůj hattrick. Jediný pokus hostů na snížení vyslal opět Dvořák, ale Hobza dokázal tvrdou střelu vyrazit. Domácí fanoušci toužili po pátém gólu a v samotném závěru se také dočkali. Minutu před koncem základní hrací doby prostrčil Sáček balón na Jana Hakla, který upravil výsledek na konečných 5:0.

Sestava: Hobza L. – Železník (Barák), Šoukal, Hakl J. – Sáček, Pospíšil, Štefánek A., Veleba (Bartejs M.) – Ferkl – Vahil’a (Goliáš), Hakl L. (Syrový)