Jarní část sezóny již zná své termíny

Běží devětapadesátá minuta utkání, Štork na hranici pokutového území dostává z levé strany přihrávku od Bartejse a vysílá střelu, která přesně zapadá k tyči újezdského brankáře Hradeckého. Rokytnice touto trefou zvyšuje své vedení při obratu z dvoubrankové ztráty. Zároveň je to také poslední gólová radost, kterou rokytničtí fanoušci na podzim prožili. Výjezd do Koněšína v rámci 10. kola musel být odložen, jelikož několika hráčům 1.SK byla nařízena povinná karanténa. Během podzimu se koronavirová situace v České republice vymkla z rukou, což na sklonku října vedlo k úplnému pozastavení soutěží až do konce roku 2020. Desátým kolem tedy skončil fotbalový podzim v třebíčském okresním přeboru, pro rokytnický tábor již kolem devátým.
Fotbalovým fanouškům vrtá hlavou otázka, jak bude probíhat jarní část sezóny, když se ještě musí dohrávat tři kola z první poloviny soutěže. Některé týmy, mezi něž se řadí i 1.SK, musí z důvodu karanténních opatření dohrávat čtyři utkání a například takovému Koněšínu se do jarní části přelilo klání pět. Těmto týmům Sportovně technická komise OFS Třebíč doporučuje, aby odložená utkání sehrály před začátkem jarní sezóny nebo se vzájemně dohodly na náhradním termínu. Jak ale tedy se zbytkem sezóny a třemi odloženými koly? V jiném roce by se nabízela možnost vyplnit květnové státní svátky, ty ovšem v roce 2021 připadají na víkend.
Aby se sezóna zkompletovala, dojde k prodloužení jarní části. Každý rok bývá první jarní výkop proveden poslední březnový víkend či v prvním víkendu dubnovém. Tentokrát se ale začne již v sobotu 13. března jedenáctým kolem. Od zmíněného víkendu pojede sezóna až do konce června, přesněji do neděle sedmadvacátého, na kterou připadají zápasy posledního kola.
Jarní čas doprovázený kvetoucími stromy a proměnlivým, leč krásným počasím bude pořádně prošpikován dávkou fotbalových utkání. Fanoušci se mají na co těšit. Například na dvě derby během tří měsíců, domácí bitva s Vladislaví či výjezd do Výčap. Ovšem doufejme, že nenastane situace totožná s jarem letošního roku a nebudeme opět odstřihnuti do fotbalových utkání.

Podobné příspěvky