Lídr tabulky odjel z Rokytnice s prázdnou

Rokytničtí fotbalisté chtěli v rámci 20. kola napravit klopýtnutí z předchozího týdne, kdy v Újezdě podlehli tamějšímu mužstvu 5:2. Během prvomájového odpoledne přivítali hráči 1.SK na svém hřišti lídra tabulky z Myslibořic, který ve své suverénní sezóně do nedělního klání ztratil pouze ve dvou utkáních (při remíze 0:0 s rezervou Náměště a prohře 0:1 s Vladislaví). Po devadesáti minutách odešli ze hřiště s úsměvem na tvářích domácí. Rokytnice zvládla porazit Myslibořice 3:2.

Hned v první minutě přišla šance ze strany domácího celku. Po Haklově centru hlavičkoval Vahil’a, míč však skončil těsně vedle pravé tyče. O pár vteřin později se ale tentýž hráč již mohl zaradovat, a to když jeho dalekonosná střela skončila v levém horním rohu brány. Lídr tabulky se ihned hnal za vyrovnáním. První výstraha pro Rokytnici přišla v osmé minutě poté, co Fňukal hlavou orazítkoval břevno. Po deseti minutách hry bylo ale právě Fňukalovou zásluhou vyrovnáno. Nejlepší střelec Myslibořic a celé soutěže mohl po chybě domácí obrany poslat svůj celek do vedení, to by ovšem musel zamířit lépe. V poslední čtvrthodině hry první půle byli lepším mužstvem domácí. Zaváhání myslibořické defenzivy zužitkoval Vahil’a, který tváří v tvář gólmanovi vrátil vedení na stranu Rokytnice. Vedení mohlo být do konce první půle i vyšší, avšak Píša sám před bránou trefil pouze gólmana a Hronkova trefa nebyla uznána kvůli spornému offsidu.

Úvod druhé půle velké šance na obou stranách nepřinesl, hosté hrozili zejména rohovými kopy a dlouhými auty. Po závaru před domácí bránou v 61. minutě se ve vápně dostal ke střele Hvězda a vyrovnal na 2:2. Hráči Rokytnice ale nic nezabalili a po deseti minutách se opět domácí tábor mohl zaradovat. Obránce Hakl vyslal na levé straně do šance Svobodu, ten přesnou přihrávkou našel na malém vápně Hronka, který v klidu zaklidil míč za záda Hrušky a připsal si 13. trefu v sezóně. Po Haklově centru mohl navýšit střídající dorostenec Kremláček, ve své šanci ale přestřelil. Poslední desetiminutovka již větší šance nepřinesla, se snahy Myslibořic o vyrovnání si poradila domácí defenziva. Rokytnice dokázala jednogólové vedení udržet a posunula se na 5. místo v tabulce.

Podobné příspěvky