Mistři Rokytnic po 22 letech

Do dlouho očekávaného turnaje jsme nevstoupili úplně ideálně, když jsme na samý úvod prohráli s Rokytnicí u Přerova 3:5. Ve svém druhém utkání si tým trenérů Herbrycha a Mastného spravil chuť a deklasoval Rokytnici v Orlických horách 6:0. V tomto utkání se navíc s kariérou loučil Petr Goliáš, jenž dokonce hlavou vsítil branku na 6:0. Letošní ročník byl nesmírně vyrovnaný a díky výsledkům z ostatních utkání měli hráči Rokytnice nad Rokytnou stále šanci na zisk prvního místa, podmínkou ale bylo skolit dosud neporaženou Vláru o čtyři branky. Tento před zápasem pro mnoho lidí těžko představitelný scénář se ale stal realitou. Hostitelský celek po skvělém výkonu a hattricku dorostence Ondřeje Bartejse a gólech Ivo Rygla s Patrikem Svobodou vyprovodil svého soupeře ze Zlínského kraje v poměru 5:0. Po dvaadvaceti letech tak mohli fotbalisté z Rokytnice nad Rokytnou zvednout nad své hlavy trofej pro vítěze turnaje.
Radost po prvním titulu v turnaji Rokytnic od roku 2000 byla obrovská, broušený pohár se ihned naplnil několika litry piva a hráči mohli zaslouženě slavit.
Turnaj též přinesl jeden návrat. Po čtrnácti letech opět oblékl rokytnický dres záložník Ivo Rygl a byl nesmírně důležitým článkem pro zisk titulu.
První místo ale jsme nezískali pouze my, ale též SDH Rokytnice nad Rokytnou – organizace i hráči ping-pongu. Stalo se vůbec poprvé, kdy se vítězem fotbalových klání, hasičských závodů a turnaje ve stolním tenisu stala jedna obec.

Tým 1.SK Rokytnic nad Rokytnou
Horní řada zleva: Hobza J., Mastný, Štork Mi., Hobza L., Hakl L., Šoukal, Barák, Hakl J., Svoboda, Benáček, Herbrych J., Herbrych P.
Dolní řada zleva: Polický, Bartejs J., Bartejs M., Rygl, Štork Ma., Ferkl, Píša, Bartejs O., Mareš

Podobné příspěvky