Na úvod sezóny osm branek

Dva týmy od jedné řeky se utkaly v první kole nového soutěžního ročníku 2022/2023. Hráči Rokytnice nad Rokytnou na svém hřišti přivítali dlouholetého účastníka krajských soutěží, Jaroměřice nad Rokytnou. Fanoušci domácího celku si lepší start sezóny přát nemohli, tým trenérů Josefa Herbrycha a Jiřího Mastného porazil svého soupeře vysoko 8:0.

Rokytnici na úvod sezóny trápí rozsáhlá marodka, a proto musel být tým mužů doplněn o hráče dorostu, například střed zálohy tvořili hráči ve věku 19, 17 a 16 let. Nicméně již od prvních minut byl domácí tým tím aktivnějším. Šance útočníka Michala Bartejse či série rohových kopů v samém začátku utkání ovšem neskončily vstřeleným gólem. Na ten si fanoušci museli počkat do 16. minuty, kdy šestnáctiletý František Štork našel přesnou přihrávkou na pravé straně osamoceného Syrového, ten ještě vracel balón před prázdnou bránu Michalu Štorkovi a domácí šli do vedení. Asistující hráč u první branky, Jan Syrový, se ve 21. a 29. minutě sám zapsal do tabulky střelců. Nejprve úspěšně zakončil únik z pravé strany a následně se prosadil po centru od levého obránce a kapitána Hakla. Rokytnice mohla několikrát své vedení navýšit, gólman Kašparides si však s nájezdy Bartejse či střely dalších hráčů dokázal poradit. Poslední branka první půle přišla v 38. minutě, když se prosadil Michal Bartejs. Domácí tak šli do kabin s úsměvem na tvářích a vedením 4:0.

Hned po třech minutách hry druhé půle přidal druhou branku v utkání Michal Bartejs a zvýšil na rozdíl pěti gólů. V zápise o utkání je v rozmezí od 75. do 87. minuty třikrát střelecky zapsán další Bartejs, avšak tentokráte dorostenec Ondřej Bartejs. Ten naskočil coby střídající hráč v 54. minutě a zvládl do sítě soupeře po krásných akcích vstřelit tři branky. Ze slibné pozice též střílel například Benáček, pokus střídajícího Vahil’y proletěl nad bránou a ani šance dalších rokytnických fotbalistů další branky nepřinesly. 1.SK Rokytnice tak na úvod nové sezóny dokázala porazit Jaroměřice vysoko 8:0.

Podobné příspěvky