Oba týmy dorostu i muži za tři body

Sobotní odpoledne přineslo utkání A-týmu v dorostu na hřišti do té doby neporaženého Bedřichova. Mládežníci Rokytnice a Želetavy šli po brankách Václava Rygla a Franty Štorka do kabin s vedením 0:2. Před koncem utkání dokázal domácí tým snížit a hnal se za vyrovnáním, naši dorostenci však předvedli srdnatý výkon a své vedení si udrželi.

Na sobotní výhru navázali i hráči rezervy dorostu, kteří přivítali sdružený tým Čáslavic/Šebkovic. Své utkání B-tým zvládl v poměru 6:2, kdy čtyři branky vsítil Franta Štork a díky dvěma penaltám se opět prosadil Adam Ferkl.

Po rokytnicko-želetavských mladících pak svěřenci trenérů Josefa Herbrycha a Jiřího Mastného přivítali Blatnici. Na úvodní branku zápasu nečekali přítomní diváci příliš dlouhou. Hned ve 2. minutě se po Ferklově přihrávce ocitl sám před gólmanem Vladeka a svým lobem poslal Rokytnici do vedení. Domácí drželi po čas první půle balón na svých kopačkách, kombinovali an soupeřově polovině a blatnické hráče nepustili do větších šancí. Své vedení rokytnické mužstvo navýšilo ve 25. minutě, kdy sudí Sedláček po faulu na Vahil’u nařídil pokutový kop, jenž proměnil Ferkl. Pojistka v podobě třetí branky přišla dvě minuty před koncem první půle, kdy se z levé strany prosmýkl do vápna Vladeka a přesně umístěnou střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky. Ve druhé půli kontrolovala Rokytnice průběh utkání a podobně jako v prvním dějství, domácí defenziva neumožnila Blatnici ohrozit branku gólmana Hobzy. Hned několikrát mohli fotbalisté 1.SK navýšit své vedení, dvakrát ale míč skončil pouze na tyči, v dalších případech pouze v zámezích či rukavicích Holíka. Čtvrtá branka utkání tak přišla až v 87. minutě, v chumlu ve vápně se k balónu dostal J. Hakl a pravačkou zvýšil na 4:0.

Podobné příspěvky