Obrat z 0:2 na 4:2

V rámci 9. kola zavítali na rokytnický trávník hráči z Horního Újezdu. Ti v minulém kole zvládli na svém hřišti porazit rezervu Náměště 6:2 a i díky druhé výhře v řadě se dostali na šesté místo tabulky. To domácí chtěli po prohře s Náměští a po v posledních vteřinách zachráněném bodu ve Vladislavi zase získat z utkání plný počet bodů.
Od první minuty byl míč častěji na kopačkách rokytnických hráčů, kteří se dostali i do zakončení, ovšem veškeré pokusy domácích v úvodní čtvrthodině hry končily v rukavicích gólmana Hradeckého či v zámezí. Zato Horní Újezd uštědřil domácím lekci z produktivity. V 16. minutě hlavou otevřel skóre Homolka a o dvě minuty později se sám na bránu řítil Řezáč a poslal hosty do dvoubrankového vedení. K obratu zavelel ve 27. minutě kapitán Vahil’a, jehož střela za vápnem skončila v horním rohu újezdské branky. Před poločasem dokázala Rokytnice vyrovnat, z pravé strany se ve 36. minutě prosadil Syrový.
Hned od prvních minut druhé půle se hnali domácí za obratem, který byl dokonán v 57. minutě. V malém vápně byl při šanci faulován Štork a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hakl. Své vedení navýšili rokytničtí hráči o dvě minuty později zásluhou Štorka, který dostal přihrávku od Bartejse a z hranice pokutového území umístil balón přesně k tyči Hradeckého brány. Navýšit vedení a vsítit pátý gól mohli svěřenci trenérů Herbrycha a Mastného ještě několikrát. Bartejs svoji hlavičkou orazítkoval pouze břevno a Vahil’a nařízenou penaltu kopl vedle tyče.
Tři body tak zůstaly za výhru 4:2 v Rokytnici, jejíž hráči zajíždí v příštím kole do Koněšína.

Podobné příspěvky