Podzim zakončen vítězstvím

Poslední utkání před zimním spánkem postavilo proti sobě opět Rokytnici a Studenec. Rokytničtí fotbalisté chtěli na domácí půdě odčinit zaváhání z minulého kola, kdy ve Studenci podlehli 3:1.

Hned po deseti minutách hry mohla souhra dorostenců domácího celku poslat 1.SK do vedení. Šestnáctiletý Dufek našel z pravé strany před bránou osamoceného osmnáctiletého Mareše, ten ovšem vyslal střelu pouze do rukavic brankáře Hájka. Podobně jako v průběhu celé podzimní části, i tentokrát trápila Rokytnici finální fáze. Nadějné přečíslení dva na jednoho nevyřešil Benáček nejlépe, Píša byl při samostatném úniku na poslední chvíli za cenu žluté karty zastaven a další pokusy z kopaček fotbalistů v bílých dresech mířily pouze mimo bránu. Hosté se do větších šancí nedostaly, veškeré jejich pokusy byly v samém počátku utnuty rokytnickou defenzivou.
Rokytnice vstoupila do druhého dějství s jasným cílem ponechat všechny body na domácí půdě, a tomu také odpovídal průběh utkání. Domácí tým držel častěji míč na kopačkách, ovšem stále ne a ne otevřít skóre utkání. Až v 60. minutě zahrával Hakl rohový kop, z odrazu se balón dostal ke kapitánu Vahil’ovi, který z malého vápna poslal levačkou 1.SK do vedení. Zvýšit na 2:0 mohl po Benáčkově přihrávce Píša, avšak obránce hostí zavčas střelu zablokoval. I nadále tak domácí mančaft trápilo zakončení. V závěru utkání mohl Studenec po odraženém balónu z rohového kopu vyrovnat, střelu zpoza vápna ale dokázal gólman Hobza vytáhnout na mimo bránu.
Rokytničtí fotbalisté si těsné vedení uhlídali a díky nedělnímu vítězství přezimují s osmnácti body na sedmém místě tabulky, o dva body a dvě místa tak přeskočili svého soupeře ze Studence.

Podobné příspěvky