Radek Ferkl může opět hrát, FAČR vyhlásila amnestii

DSC_0598

Za normální situace by náš tým musel odehrát úvodní tři jarní kola bez Radka Ferkla, který by si v tu dobu odpykával svůj třízápasový trest za vyloučení na konci podzimní části. Avšak během jarních dní k nám zavítal čínský virus a sezóna se předčasně ukončila. Ve vzduchu viselo několik otazníků. Mezi nimi i ten, zda bude moci Ferkl v úvodu nové sezóny nastoupit, či zda mu trest zůstane i na sezónu novou. Nyní již na tuto otázku přišla z vyšších míst odpověď.

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky vyhlásil minulý týden amnestii. Tím se promíjí všechny dosud nevykonané tresty zákazu činnosti nebo jejich zbývající části uložené na počet soutěžních utkání, pokud byly uděleny před pátým květnovým dnem.

Fanoušci si jistě vzpomenou na poslední podzimní utkání ve Studenci. Po brance Štefánka svítil na tabuli výsledek 0:1 pro Rokytnici a všichni přítomní odpočítávali poslední vteřiny první půle. V úplném závěru prvního poločasu nastala nebezpečná situace před naší bránou. Vyrovnávací gól do šatny naštěstí nepadl, z ničeho nic ale ve vzduchu jasně zazářila červená karta sudího Macka. Záložník Ferkl byl nespokojen, že rozhodčí nezaregistrovali ofsajdové postavení domácího hráče, a svoji nespokojenost po svém sudím sdělil.

Nebylo to poprvé, kdy Ferkl odešel z hrací plochy předčasně do sprch. Na jaře loňského roku obdržel za svoji prostořekost červenou kartu proti Vladislavi. „Ty se jdi zahrabat, ty slepče,“ je uveden jeho výrok na adresu sudího v zápise o utkání. V roce 2016 byl po dvou žlutých kartách za faul a úmyslné zakopnutí balónu nucen nedohrát zápas v Přibyslavicích.

Amnestie se ovšem nevztahuje na všechny disciplinární přečiny. Výjimku tvoří například úplatkářství, podvod, tělesné napadení či neuhrazení dluhů. To se ovšem našeho klubu netýká.