Rokytnice proti Lipníku uspěla

logo

Fotbalisté Rokytnice přivítali v posledním domácím utkání podzimní části hráče Lipníku. Jednalo se o přímý zápas o umístění, jelikož 4. Rokytnice měla na svém kontě před sobotním utkáním šestnáct bodů a Lipník se čtrnácti body okupoval šesté místo tabulky.
Po třech minutách hry utekl hostující obraně Pokorný, Tretera jej ve vápně nedovoleně zastavil a sudí Macek nařídil pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Ferkl a otevřel skóre utkání. Úvodní dvacetiminutovka přinesla další akce domácích. Vahil’ovu střelu vyrazil skluzem obránce Žák a Ferklovi scházely centimetry, aby se jeho přímý kop vešel mezi tři tyče. Ve 32. minutě navýšili domácí vedení. Štork vyslal do šance Vahil’u, který sám před bránou obstřelil gólmana – 2:0. Vzápětí ale Lipník snížil, střelou k tyči se prosadil Fňukal.
Ve druhé půli se domácí tým prezentoval lepším fotbalem než v předcházejících pětačtyřiceti minutách. V 54. minutě namířil Ferkl rohový kop na Herbrycha, který hlavou trefil šibenici Rohonyho brány. Hosté se dostávali do zakončení těžko, v největší šanci vychytal Hobza Fňukala. Rohonyho pozornost zkoušel z dálky Štork a na bránu se sám v závěru utkání řítil Železník, ovšem ani tyto šance nebyly proměněny v góly, a tak Rokytnice udržela vedení 3:1.