Rokytnice veze ze Štěpánova všechny body

V sobotu 23. září se odehrál ve Štěpánově zápas mezi tamějším týmem a hosty z Rokytnice. Rokytnický trenér Vranka musel před zápasem řešit spoustu absencí, ale i tak se po vyrovnaném utkání radovali jeho svěřenci, kteří do Rokytnice přivezli výhru 0:1.

Bezgólová první půle

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu a již ve 2. minutě prozkoušeli domácí hostujícího gólmana Hobzu, který ale jejich pokus vyrazil na roh. Po deseti minutách hry zahrozila také Rokytnice, Prokeš utíkal sám na bránu, avšak trefil pouze nohy štěpánovského brankáře. V 17. minutě domácí obrana si při rohu nepohlídala obránce Herbrycha, který hlavičkoval pouze nad. Do konce poločasu hrozili spíše domácí, ale jejich šance končily mimo a v rukavicích Hobzy.

Prokeš rozhodl minutu před koncem

Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal od vápna k vápnu. Do největších šancí se dostával domácí Kutnyk, který v 54. a v 56. minutě pálil pouze doprostřed brány. Jak již bylo zmíněno, po celý druhý poločas se hrálo od vápna k vápnu a větší šance začaly přicházet až po 80. minutě. Nejprve v 81. minutě gólman Rokytnice Hobza skvěle zlikvidoval přímý kop z hranice vápna a poradil si i s následnou šancí Kutnyka. Minutu před koncem byl za vápnem nedovoleně zastaven kapitán Syrový, sudí Havlín nařídil přímý kop, k němuž se postavil Prokeš a s přehledem zaklidil balón k levé tyči – 0:1. Na samém konci zápasu ještě orazítkoval tyč Syrový, ale to nevadilo, jelikož Rokytnice po bojovném výkonu dovezla domů všechny tři body.

Sestava: Hobza L. – Herbrych J., Jičínský, Štefánek O., Hakl J. – Železník (89. Vejmelka), Ferkl, Štefánek, Bartejs – Prokeš, Syrový

Střely na bránu: 7-3

Střely mimo: 4-2