Rokytnická tvrz po půl roce dobyta

Rokytnice po minulém kole, kdy zajížděla do prvního Rantířova, opět hrála s týmem z vrchu tabulky. Tentokrát Rokytná hostila tým Rapotic. Po zajímavém utkání to ale byli hosté, kdo se radovali a domácí po půl roce poprvé doma prohráli.

V první půli se dvakrát prosadil Sobotka

Utkání začalo zostra. Nejprve ve 2. minutě mířil vedle levé tyče domácí Adam Štefánek a chvíli poté mířili i hosté jen kousek od levé tyče. Během 13. minuty vzplála radost u rapotického týmu, hosté nakopli dlouhý balón za obranu, gólman Široký vyběhl a Sobotka do prázdné brány vstřelil první gól zápasu. Pár minut poté mohli jít Rapotice po chybě domácích do dvougólového vedení, avšak jejich pokus skončil vedle brány. Ve 30. minutě nejprve rokytnický obránce Sochna vyhlavičkoval míč z odkryté brány, z protiútoku utíkal na bránu Vahil’a, avšak jeho šanci a následný pokus Prokeše zlikvidoval gólman Laš. O dvě minuty později se podruhé v zápase zjevil před bránou Sobotka a připsal si druhý gól v utkání. Snížit mohl obránce Herbrych, ale jeho dělovka byla vyražena na roh. Do konce první půle se domácí hnali za snížením, což se ale nepovedlo.

Neúspěšné tažení za vyrovnáním

Hned v 54. minutě šli hosté do třígólového vedení. Po nepříliš povedené rohu byl obrovský zmatek před rokytnickou bránou, Němec se dokázal zorientovat a prásk – 0:3. O tři minuty později nedovolil hostům gólman Široký další gól, tentokrát vychytal samostatný únik. V 68. minutě se postavil za vápnem k přímému kopu Prokeš a od tyče zaklidil balón do sítě. V 74. minutě měl gól na hlavě Štork, který si nehlídán naskočil na centr, avšak jeho hlavička mířila pouze nad. Tři minuty poté přišel první sporný moment zápasu. Hosté ve vápně faulovali Herbrycha, ale hrálo se dál, chvíli poté zahrál hostující obránce rukou a opět nic. Rokytnice tedy i přes další šance vyrovnat nedokázala a podlehla Rapoticím 1:3.

Střely na bránu: 6-6

Střely mimo: 5-3

Rohy: 6-4

Sestava: Široký – Herbrych J., Sochna, Štefánek O., Hakl – Bartejs (33. Štork), Ferkl, Štefánek, Železník (55. Syrový) – Vahil’a (68. Veleba), Prokeš