Rokytnické hřiště dobyto

Své poslední domácí utkání odehráli rokytničtí fotbalisté na pouťovou neděli proti prvnímu týmu soutěže, Moravským Budějovicím. Lídr tabulky potvrdil roli favorita a zvítězil 0:4.

Hosté na vstřelenou branku nečekali dlouho. Po čtyřech minutách hry se budějovičtí dostali v pokutovém území ke střele, nejprve skvěle zasáhl gólman Hobza, nicméně Čech z dorážky dopravil balón do sítě. Po dvaceti minutách hry mohlo být pro Rokytnici ještě hůře, a to když sudí Syrový nařídil po závaru ve vápně pokutový kop. Míč na penaltový puntík si postavil střelec Svoboda, avšak Hobza zalepil jeho pokus do rukavic. Po přežité penaltě se do hry dostali i domácí. Svobodův pokus z levé strany vyrazil brankář Novák, ani Barákův únik neskončil vstřelenou brankou. Zato budějovičtí před koncem první půle zvýšili své vedení, a to rovnou dvakrát. Nejprve ve 40. minutě dostal odražený balón do sítě Neubauer a minutu před závěrečným hvizdem se prosadil Premar.

Domácí celek vstoupil do druhého dějství s jasným cílem, snížit třígólovou ztrátu. Rokytničtí fotbalisté se sice prezentovali kombinačním fotbalem, ovšem vyložená gólová šance nepřišla. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 58. minutě přesnou střelou k tyči Svoboda. Závěrečná půlhodina hry výraznější šance na obou stranách nepřinesla a Moravské Budějovice se na jaře staly prvním týmem, kdo si dokázal odvézt z Rokytnice všechny body.

Podobné příspěvky