Sedm branek Třebelovicím

Rokytničtí fotbalisté navázali na výhru proti Myslibořicím z prvomájové neděle a ve 21. kole soutěže porazili na svém hřišti Třebelovice vysoko 7:0. Hattrick v utkání vstřelil Marek Benáček, o zbylé čtyři branky se podělili čtyři různí hráči – Martin Štork, Jan Hakl, Petr Hronek a Dominik Píša.

Domácí vstoupili do sobotního zápasu s chutí. Již ve 2. minutě hry mířil z pravé strany sám na gólmana Benáček, třebelovický gólman Nesiba ale předvedl skvělý zákrok, při kterém vyrazil balón na roh. Neproměněná šance 1.SK mrzet nemusela, v 5. minutě utekl na pravé straně Píša, přihrál do vápna balón osamocenému Benáčkovi a Rokytnice šla do jednobrankového vedení. Po čtvrthodině hry vedli domácí nad svým soupeřem již v poměru 3:0. Nejprve svůj výlet z pozice stopera zakončil střelou k tyči Štork, po faulu na Hronka se z penalty opět prosadil Benáček. Rokytničtí příznivci museli být s předvedenou hrou spokojeni. Hráči v modrých dresech drželi balón na svých kopačkách a po pěkné kombinační akci zakončené střelou Hakla z levé strany vedli o čtyři góly. Příležitost na přidání páté branky měl po přihrávce Hronka sám před gólmanem stojící Svoboda, ten ale trefil pouze vybíhajícího gólmana. Do konce první půle stihli rokytničtí hráči přidat pátý a šestý gól. Pozadu nezůstal nejlepší střelec týmu Hronek, jehož střela skončila u levé tyče – 5:0. Před odchodem do kabin se ještě po rohovém kopu prosadil na přední tyči Píša.

V 50. minutě skončila v třebelovické síti střela Svobody, nicméně kvůli ofsajdovému postavení Hronka nemohla být branka uznána. Během druhé půle již nebylo vidět tolik gólů jako v předcházejících pětačtyřiceti minutách. Rokytnice se snažila navýšit své vedení, ovšem veškeré pokusy končily mimo bránu či byly zlikvidovány gólmanem Nesibou. Snížit naopak mohli hosté, a to když se ke střele zpoza vápna dostal Máca a orazítkoval břevno. K vidění tak byl ve druhém dějství pouze jeden gól, a to když svoji střelou v 71. minutě zkompletoval Benáček hattrick.

Sobotní výhrou se 1.SK díky zaváhání Lipníku posunul na čtvrté místo tabulky. V dalším kole se utkáme s mančaftem Hartvíkovic.

Podobné příspěvky