Souhra Bartejse a Syrového zařídila vítězství nad Výčapy

Šlágr osmého kola soutěže se v sobotu 24. září odehrál v Rokytnici nad Rokytnou. Zdejší tým přivítal za slunného počasí fotbalisty Výčap, s nimiž bývají náročná střetnutí. Tak tomu bylo i tentokrát, 1.SK si ale připsal tři body za výhru 2:1.

Prvních deset minut patřilo hostům. Hráči Výčap drželi balón na svých kopačkách, nicméně k přímému ohrožení brány se nedostali. Po čtvrthodině hry se do utkání dostala i Rokytnice a se svojí kombinační hrou postupně přebírala otěže zápasu. Ovšem ani domácí hráči v bílých dresech si vyloženou šanci v první půlhodině hry nevypracovali. Navíc, podobně jako v předchozích utkáních, museli trenéři 1.SK již po patnácti minutách sáhnout z důvodu zranění Ferkla do sestavy. Závěrečných deset minut nabídlo divákům zajímavou podívanou. Ve 36. minutě vystihl Hakl špatnou rozehrávku gólmana hostí, balón následně obdržel útočník Bartejs a přihrál na malé vápno Syrovému, jenž otevřel skóre utkání. Před koncem první půle mohla Rokytnice v klidu své vedení navýšit. Krásná střela šestnáctiletého Štorka avšak pouze orazítkovala břevno, vlastní gól Výčap odvrátil reflexivním zákrokem brankář Trojan a další šanci měl u pravé tyče osamocený Svoboda, ten ale mířil vedle brány. Domácímu celku se druhou branku vstřelit nepodařilo, zato hostující mančaft dokázal v poslední minutě první půle vyrovnat, a to zásluhou Semeráda po rohovém kopu.

Druhá půle patřila Rokytnici, která měla opět balón pod kontrolou a snažila se vrátit vedení zpět na svoji stranu, další branka však ne a ne padnout. Haklův střílený centr z poloviny hřiště vyzkoušel pozornost výčapského gólmana, po závaru v pokutovém území mířil Vahil’a ve dvou případech pouze do rukavic Trojana a další šance končily pouze ze bránou. V 60. minutě rozvlnil síť hostující Matoušek, vinou útočného faulu ale nebyla branka uznána. Rokytnice si dokázala vzít vedení zpět, a to v 63. minutě. Díky dlouhému balónu od Vahil’y pronikl do šestnáctky z pravé strany Syrový, našel na malém vápně Bartejse a útočník 1.SK si díky střele do odkryté brány připsal osmou branku v sezóně. Závěr utkání nepřinesl na obou stranách větší šance. Výčapy hrozily především z rohových a přímých kopů, tuto hrozbu si ale domácí hráči zvládli pohlídat a udrželi jednobrankové vedení.

Podobné příspěvky