Stařeč v Rokytnici uspěla

DSC_0300

Malé sousedské derby se odehrálo 22.10. na rokytnickém trávníku. Domácí přivítali nedalekou Stařeč a po vyrovnaném utkání, kdy možná herně byli lepší domácí, se radoval hostující tým.

Bříza poslal Stařeč do vedení

Ihned v 7. minutě si musel rokytnický gólman Hobza poradit se střelou z vápna, kterou ale zneškodnil. O minutu později přišel ošklivý moment tohoto zápasu. Obránce Ondřej Štefánek z 1.SK si po střetu s protihráčem zlomil nohu a dohrál. V 9. minutě zahrozili i domácí, ale Herbrych po rohu hlavičkoval pouze nad. Uběhlo dvacet minut a Stařeč šla do vedení, míč si ve vápně převzal Bříza a zaklidil míč do sítě – 0:1. Rokytnice se začala dostávat do hry a obléhala stařečskou bránu. Ve 32. minutě Vahil’a z rohu trefuje břevno a o tři minuty později hlavičkuje z rohu opět Herbrych a opět pouze nad. Přímé kopy v tomto zápase nevycházely domácímu Prokešovi, nejprve byl ve 37. minutě vychytán a o pár minut později mířil z přímého kopu pouze vedle levé tyče. Jmenovaný hráč mohl před koncem poločasu vyrovnat, ale sám před bránou trefil pouze gólmanovu nohu. Domácí fanoušci se již radovali ve 45. minutě, ale balón byl nadvakrát vykopnut z brankové čáry, tudíž opět se ne a ne trefit. Pár vteřin před ukončením první půle se blýskl domácí gólman Hobza, který skvěle vyrazil přímák z hranice vápna.

Domácí potopila penalta v 88. minutě

Rokytnice se stále hnala za vyrovnáním, ale ve slibné šanci byl Vahil’a vychytán a jeho pozdější pokus lobovat vyběhlého Obůrku letěl nad. V 78. minutě se hlásili ke slovu hosté, sám před bránou se zjevil Bříza, ale jeho rána proletěla vedle levé tyče. V 83. minutě vypukla radost v domácím sektoru. Vahil’a vyslal Štorka, který levačkou vyrovnal na 1:1. Během pěti minut bylo zase ale vše jinak. Veleba ve vápně fauloval Tomka, sudí nařídil pokutový kop, který proměnil Rambousek. Stařeč si tak z Rokytnice odváží důležité vítězství 1:2.

Sestava: Hobza L. – Herbrych J., Štefánek O. (8. Kašiár (66. Bílek)), Jičínnský, Hakl J. – Štork, Štefánek A., Vahil’a, Bartejs (71. Veleba) – Železník, Prokeš

Podobné příspěvky