Střetnutí mezi 1.SK a Výčapy vítěze nemělo

Předposlední domácí zápas podzimní části sezóny čekal v neděli hráče 1.SK Rokytnice nad Rokytnou. Ti na svém hřišti přivítali fotbalisty Výčap, kterým aktuální soutěžní ročník nevychází podle představ a před nedělním kláním se se sedmi body krčili na předposledním místě tabulky. Domácí mančaft si v uplynulých třech kolech připsal sedm bodů a další body si chtěli rokytničtí, ačkoliv v okleštěné sestavě, připsat i proti soupeři z Výčap.

Hned v prvních vteřinách utkání se zrodila šance na straně domácích. K osamocenému Kremláčkovi doputoval na malé vápno balón, ovšem sedmnáctiletý hráč jej nedokázal zkrotit a dopravit do sítě. Úvodní minuty přinesly fotbal od vápna k vápnu, při kterém se častěji k ohrožení brány dostávala Rokytnice, nicméně jako první se ze vstřelené branky radovali hosté. Ve 23. minutě přečetl Tomáš Matoušek kličku domácího kapitána Vahil’y a následný samostatný únik úspěšně zakončil. Po vstřelené brance byl opět k vidění fotbal mezi dvěma šestnáctkami, rokytnická defenziva dokázala výčapské útoky zarazit v samém počátku, domácímu celku chyběl větší klid a přesnost ve finální fázi. Pět minut do konce prvního poločasu ale bylo vyrovnáno. Gólman Jonáš si nedokázal poradit se střelou Mariána Vahil’y z hranice pokutového území, a do kabin tak šla mužstva za nerozhodnutého stavu 1:1.

Ve druhé půli se mohlo vedení přiklonit na stranu domácích i hostů. Výčapský celek hrozil zejména z rohových kopů a standartních situací, za domácí byl nejblíže vstřelené brance Jan Bartejs, jehož střela na zadní tyč prolétla jen pár centimetrů vedle brankové konstrukce. Po hodině hracího času mohli mít příznivci Rokytnice úsměv na tváři. Na pozici stopera hrající Martin Štork našel dlouhým balónem osamoceného Marka Benáčka, který se tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nemýlil a připsal si pátou branku ve čtvrtém utkání v řadě. Vedení 2:1 vydrželo dvacet minut, po rohovém kopu vyrovnal v 80. minutě Tomáš Pecka. Vrátit vedení na stranu domácích mohl v závěru utkání teprve patnáctiletý František Štork, ovšem ani tato šance v síti neskončila. Rokytnice si s Výčapy rozdělila body za remízu 2:2.

Podobné příspěvky