Úspěšný uplynulý víkend

Skvělý víkend má za sebou 1.SK. Muži v posledním domácím utkáním podzimu smetli rezervu Náměště vysoko 6:0, druhý den zvládl dorost souboj o čelo tabulky a z Měřína dovezl tři body za výhru 1:3.

Druhá nejvyšší výhra mužů v sezóně
První minuty utkání nenabídly přítomným divákům nikterak skvělou fotbalovou podívanou. Hra byla protkaná řadou nepřesností na obou stranách a převážně se hrálo ve středu hřiště. Po čtvrt hodině hry se ale herní přednes ze strany domácích zlepšil, po přesné přihrávce Marka Benáčka se sám na bránu řítil z levé strany Honza Syrový, ovšem balón po jeho střele pouze prosvištěl kolem pravé tyče. Ve 28. minutě se v šanci zjevil Michal Bartejs a zastavit jej dokázala náměšťská obrana pouze za cenu faulu. K pokutovému kopu se postavil kapitán Marián Vahil’a a s přehledem otevřel skóre utkání. Střelec úvodního gólu mohl vzápětí vedení navýšit, sám před gólmanem ale mířil příliš vysoko. Pět minut před koncem první půle se však již Vahil’a tváří v tvář brankáři Antonínu Štolfovi nemýlil a podruhé udělal radost domácímu táboru.

Po celé druhé dějství se hráči Rokytnice hnali za navýšením svého vedení, na třetí branku si ale museli domácí fanoušci počkat. Obrovskou příležitost měl po hodině hry Michal Štork, střelu mířenou k levé tyči ovšem Štolfa vyškrábl skvělým zákrokem. V šestašedesáté minutě fauloval Jiří Eliáš v pokutovém území Syrového, což znamenalo druhou žlutou kartu pro hráče rezervy Náměště a druhý pokutový kop pro 1.SK. Míč si na penaltový puntík tentokrát postavil Radek Ferkl, který zvýšil na rozdíl tří branek. Následující minuty přinesly v rychlém sledu další dvě góly pro domácí mančaft. V 71. minutě zapadla Syrového střela zevnitř pokutového území přesně k pravé tyči, o sedm minut později skončil v síti přímý kop Jana Hakla. I hosté byli následně velmi blízko ke vstřelení branky, střelu z hranice vápna ale dokázal gólman Lukáš Hobza reflexivně vyrazit nohou. V samotném závěru utkání přidali fotbalisté 1.SK branku číslo šest, když Radek Šoukal proměnil jim samotným vybojovaný pokutový kop.

Šňůra dorostu pokračuje
Souboj o špici tabulky čekal během nedělního poledne v Měříně tým dorostu. Hráče rokytnicko-želetavského dorostu nezlomilo vyloučení Jakuba Olivy z 29. minuty a před koncem první půle otevřel skóre utkání František Štork. Domácí celek sice v 54. minutě vyrovnal, nicméně o výhře našeho týmu rozhodli v závěru Ondra Vacek a Milan Dufek. Díky nedělní výhře mají dorostenci, aktuálně držící třetí příčku, na svém kontě devatenáct bodů, stejně jako druhý Měřín. Na prvním místě aktuálně s dvaadvaceti body trůni Rozschochy, které ovšem mají o utkání více.