Vítězství ztraceno v 90. minutě

Necelých sedmdesát minut drželi rokytničtí fotbalisté proti Hartvíkovicím jednobrankové vedení. O tři body připravila domácí tým trefa hostů v samotném závěru utkání.

Hned od první minuty mohli přítomní diváci sledovat utkání ve vysokém tempu a s maximálním nasazením všech dvaadvaceti hráčů na place. Aktivnějším mužstvem první půle ale byli domácí. Hned po pěti minutách hry se s balónem sám u levé tyče zjevil Ferkl, nicméně jeho přihrávka zpět do vápna nenašla správného adresáta. Do největších šancí se v první dvacetiminutovce dostal útočník Bartejs, jenž se dvakrát řítil sám na gólmana, Chalupa ovšem včasným výběhem vždy zasáhl. Domácí příznivci se ze vstřelené branky zaradovali ve 22. minutě. Přesnou přihrávkou vyslal Hakl do samostatného úniku Benáčka, jeho první pokus gólman vyrazil do strany, z následné dorážky z úhlu se již ale rokytnický záložník nemýlil – 1:0. O chvíli později zkoušel ohrozit Chalupovu bránu i střelou zpoza vápna Ferkl, míč však proletěl těsně nad bránou. Do kabin šla domácí Rokytnice s nejtěsnějším možným vedením.

Ve druhém dějství se průběh hry zcela pozměnil a hartvíkovičtí fotbalisté se hnali za vyrovnáním. Nejblíže gólu byl v 60. minutě z přímého kopu Horký, domácí ale podržel skvělým zákrokem gólman Hobza. Šance vytvořené týmem hostů končily v rukavicích gólmana či v zamezí, na druhé straně byl blízko druhému gólu střídající šestnáctiletý Štork, centr od Hakla ale na poslední chvíli před ním vykopl hartvíkovický obránce. Již to vypadalo, že Rokytnice jednobrankové vedení udrží, v 90. minutě se ale k míči ve vápně dostal Kopuletý a střelou z první vyrovnal na konečných 1:1.

Podobné příspěvky