Výhru nad Třebelovicemi vystřelili Bartejsové

Ve třetím kole ročníku 2022/2023 přivítali rokytničtí fotbalisté na svém hřišti tým Třebelovic. Na jarní výjezd do Rokytnice nevzpomínali pravděpodobně třebelovičtí hráči v dobrém, mužstvo 1.SK v domácím prostředí zvítězilo v květnu letošního roku vysoko 7:0. I tentokrát zůstaly tři body na domácí půdě, o výhře 2:0 rozhodli Michal a Ondřej Bartejsové.

Domácí tým zahrozil hned v 1. minutě. Z levé strany hřiště poslal Hakl do pokutového území balón, který si našel Hronek a dostal jej do sítě. Bohužel pro rokytnické fanoušky gól neplatil z důvodu ofsajdového postavení nahrávajícího hráče. Do šance se vzápětí dostali i hosté, Mácův nájezd ale skvěle zneškodnil gólman Hobza. Na druhé straně hřiště se sám na gólmana z pravé strany řítil M. Bartejs, mířil však pouze do rukavic připraveného Nesiby. Diváci sledovali vyrovnané utkání, nicméně do kabin šli s úsměvem domácí fotbalisté. Ve 39. minutě poslal Vahil’a skvělou přihrávkou do šance nabíhajícího M. Bartejse, který udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné brány.

Druhé dějství utkání přineslo opět vyrovnaný fotbal, bez větší vyložené šance. Hostující tým se mezi 60. a 70. minutou hnal za vyrovnáním a hrozil především ze série rohových kopů, domácí defenziva ale byla vždy připravená a nedala hráčům v červených dresech větší šanci na vstřelení branky. Fotbalisté 1.SK po bojovném výkonu udrželi své vedení a v 73. minutě přišel druhý gól do Nesibovy sítě. Po Štorkově vyvezení balónu převzal na polovině hřiště míč Benáček a přesným pasem vyslal do úniku Hronka, ten však ještě nahrával před prázdnou bránu střídajícímu dorostenci O. Bartejsovi a Rokytnice vedla 2:0. Domácí svého soupeře již do šance nepustili, kontrolovali hru a dvoubrankové vedení zůstalo až do závěrečného hvizdu.