Z Blatnice s bodem za bezbrankovou remízu

Rokytnice v minulém kole porazila na svém hřišti Koněšín vysoko 5:0. To Blatnice se z Chlístova vracela s prázdnou, jelikož u rokytnických sousedů utrpěla prohru 6:2. Ze sestavy proti Koněšínu nyní vypadl Pospíšil s Haklem, ale zpět na hřiště se vrátil Herbrych a uzdravený Štork.
Hned v úvodu utkání začali lépe hosté z Rokytnice, kteří si vytvořili sérii šancí, avšak žádná z nich nevedla ke vstřelenému gólu. Domácí tým zahrozil ve dvou případech. Nejprve se Sova řítil sám na bránu, vyslal tvrdou střelu, která ovšem letěla pouze nad. V dalším případě domácí stříleli do odkryté brány, ale rokytnická obrana dokázala střelu zblokovat. V největší šanci první půle se ocitl Hakl, jehož pokus těsně před blatnickým gólmanem Holíkem tečoval Bartejs, bohužel pouze vedle brány. Holík si poradil i s Ferklovým centrem či Vahil’ovým pokusem, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Druhá půle nezačala pro Rokytnici nejlépe. Štork ve výskoku zahrál rukou a uviděl tak druhou žlutou kartu – Rokytnice hrála od 47. minuty v deseti hráčích. Druhá půle se odehrála spíše ve středu hřiště, oba týmy měly blízko ke vstřelení branky. Blatničtí hráči po centru orazítkovali tyč, na druhé straně se sám před gólmanem objevil Vahil’a, střela mu ale nesedla a zamířil pouze do lapačů. Pár minut před koncem se z pravé strany dostal k míči Syrový, vystřelil, ale naneštěstí hostů trefil pouze tyč.