Ze Syrovic se vracíme s třemi body a šesti góly

logo

Ve druhém kole sezóny 2019/2020 zavítala Rokytnice, která před týdnem smetla Hartvíkovice 5:0, na hřiště loňského účastníka 1.A třídy, do Nových Syrovic. Oproti utkání s Hartvíkovicemi udělal kouč Vranka pouze pár změn. Musel se obejít bez stopera Pospíšila, a tak se na jeho místo posunul Sáček a na pravé straně se v základní sestavě objevil Veleba. Rokytnice ze začátku utkání tahala za kratší provaz, domácí se dostali do několika šancí, ale v bráně čaroval rokytnický gólman Hobza. Za první půli se také dvakrát rozezvonila branková konstrukce. Na rokytnické bráně při střele Sosnara, na syrovické po ráně Veleby. Postupně se začali dostávat do zápasu i hosté, ale šance Vahil’y a Hakla úspěšné nebyly. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu vypustilo rokytnické trenérské duo záložníka Pokorného, stejně jako v minulém utkání. A hned v úvodu druhé půle se letní rokytnická akvizice předvedla. Pokorný se po Vahil’ově pasu dostal k míči a otevřel skóre utkání. Hned za dvě minuty přidali hosté další branku, tentokrát se před gólmanem prosadil Štork. A opět se po chvíli dostal ke slovu Pokorný, kterého v pokutovém území zatáhl Železný za dres. Druhá žlutá karta a pokutový kop, ke kterému se tentokrát postavil Ferkl, poslal gólmana na druhou stranu a zvýšil vedení na 3:0. Po chvíli se mohl gólově prosadit Veleba, ale sám před odkrytou bránou trefil pouze tyč. Gólovou radost si však užil, a to rovnou dvakrát, když se v 68. a 75. minutě dokázal střelecky prosadit. Druhou branku s v utkání připsal také Pokorný. Vedení mohl navýšit ke konci Železník, ale utíkajíc sám na bránu byl zastaven domácím obráncem. I Syrovice dokázaly vstřelit branku. V 87. minutě fauloval Herbrych ve vápně a Sosnar nařízený pokutový kop proměnil. Rokytnice tedy odjela zpět k domovu s třemi body a výhrou 1:6. V příštím utkání poměří na domácím hřišti síly s Horním Újezdem.