Hattrick Fandy Štorka dovedl 1.SK ke třem bodům

Za úmorného vedra se v neděli 20. srpna střetly po pěti letech v mistrovském utkání dvě nedaleké obce, Rokytnice a Stařeč. Naposledy se oba celky utkaly v květnu roku 2018 v I.B třídě.

Hned úvod zápasu přinesl pro aktivní domácí tým první šance, ty však neskončily vstřeleným gólem. Z branky se fanoušci Rokytnice radovali až ve 13. minutě, kdy Ferklovu střelu tečoval na malém vápně sedmnáctiletý F. Štork a otevřel skóre utkání. Fotbalisté Starče se ale nevzdali a již za čtyři minuty přišlo po Špačkově hlavičce vyrovnání. Stejný hráč o chvíli později zahrozil ještě jednou, jeho nenápadnou střelu ale dokázal gólman Hobza nohou vyrazit. Tímto momentem opět ožil domácí mančaft. Ve správný čas na správném místě byl ve 28. minutě střelec úvodní branky Štork a vrátil svému týmu vedení. Hráči v modrých dresech si vypracovávali další šance, ovšem střely Vahil’y a Ferkla zvládl brankář Trnka vyrazit na roh. Před koncem první půle udeřila Rokytnice ještě jednou, po Vladekově přihrávce zkompletoval hattrick Štork.

Druhá půle volně navázala na úvodních pětačtyřiceti minut a hráči 1.SK pět minut po návratu z kabin zvýšili na 4:1. Ferklovu střelu stařečský Trnka pouze vyrazil a útočník Vahil’a si z dorážky připsal čtvrtou branku v nové sezóně. Do konce utkání se skóre navýšilo ještě třikrát. V 69. minutě se po přihrávce dorostence M. Štorka prosadil taktéž dorostenec, střídající Dufek. Další branky přišly až v samém závěru utkání. Pět minut před koncem základní hrací doby přeloboval střídající Rygl gólmana a na konečných 7:1 uzavřel výsledek v 89. minutě z přímého kopu Vladeka.