Občanku pro Markvartcup

Web Marvartcupu

Markvartcup bude a půl metra sněhu k tomu. A kdo nevěří, ať tam běží. A do každý rodiny elektrický hodiny. Přistupte blíž dámy a pánové, za malou chvíli začínáme. Tři roky utekly jako voda a Markvartcup má letos patnáct let.

Máme tu Hasiče Markvartice, již tradiční klub hrající od roku 2011. Jejich největším úspěchem jsou stříbrné medaile z let 2013 a 2018. Hasiči nevzpomínají na poslední Markvartcup v dobrém. Herně začali velmi slušně, ale bodově se nechytli a ztratili možnost titulu už v polovině turnaje. Letos o nich zatím není ani vidu ani slechu. S nataženýma rukama a mihotajícími prsty oslovujeme, voláme: „Hasiči! Dojděte!“

Šutéři z Maršůvek hrají Markvartcup od jeho založení v roce 2007. Jejich největším úspěchem jsou zlaté medaile z let 2007, 2012 a 2013. Na titul čekají už devět let. Naposledy čtvrtí, když až v druhé polovině turnaje odvraceli turnajovou blamáž, kterou již zažili ve svých raných letech, pak se odpíchli k šesti báječným rokům, kdy si na krk zavěsili dvakrát zlato a čtyřikrát stříbro. Jsou zatím jediným týmem, kteří zveřejnili soupisku na letošní Markvartcup.

Motýlci hrají Markvartcup od roku 2008 s přestávkou v roce 2011 a letním Markvartcupu 2012. Jejich největším úspěchem jsou zlaté medaile z let 2014, 2015 a 2018. Naposledy bronzoví, kdy skvěle rozehraný turnaj ztratili v jeho druhé polovině. Motýlci mlčí a mlčí i na přestupovém trhu, jakoby se zatáhli zpět do larev.

Kluci z Hladova hrají Markvartcup teprve od roku 2016. Největším úspěchem mladičkého týmu je stříbro z právě posledního turnaje, kdy o zlato přišli kvůli dvakrát prohraným penaltám. Kluci o sobě dali hodně slyšet na letošním přestupovém trhu, na kterém to bzučelo jak ve včelím úle. Jejich nové posily ovšem často přeběhly ke konkurenci, kvůli jejich nedotaženým smlouvám. Tyto díry v jejich systému vyvolaly emotivní reakce uvnitř klubu. Jejich žluté čepice jakoby varem poskakovaly po jejich bujných kšticích.

Markovadečáci hrají Markvartcup od jeho založení v roce 2007. Se svými sedmi tituly z let 2008 léto, 2008, 2010, 2012 léto, 2016, 2017 a 2019 jsou nejúspěšnějším klubem. Přesto zavládlo zděšení, když pustili do světa, že neví, kde se nachází věhlasný Markvartcup. Odezva od ostatních na sebe nenechala dlouho čekat, ti se totiž vyjádřili, že o žádnou repliku hrát nebudou. Vedením Markovadečákům pohrozilo podle §17, odst. 2 na základě §1, odst. 4 pravidel Markvartcupu (Markvartcup je přátelský turnaj, ve kterém jde o všechno. Pozn. redakce) odpočtem až 20 bodů z historické tabulky a vyloučením z turnaje.

A co další kluby? Veteráni (naposledy hráli před deseti lety na ročníku 2012), Lajdáci (naposledy hráli na turnaji 2016), Voltareni (ještě nehráli) a nebo někdo úplně nový? Přihlášky do turnaje pište do diskuse Markvartcupu.

Nikdo si netroufá odhadnout, kdo letošní Markvartcup vyhraje. Od posledního ročníku uběhly tři roky – kolena zestárla, kopačky zpuchřely, břicha se zakulatila a dorostenci dorostli. „Týmy budou úplně jiné, jen to pivo nám zůstalo stejné. Bohu dík,“ nechal se slyšet věhlasný český prognostik. „Jisté je jen to, že 17. prosince budeme znát nového šampiona Markvartcupu, den na to nového světového šampiona z mistrovství světa. Spolu by se měli utkat v jarní rovnodennost 20. března.“

Plán: Markvartcup 17. prosince, sraz hráčů v 9.30 na Skalce v Markvarticích.

Herri

Podobné příspěvky