Poslední utkání roku 2023 přineslo vysokou výhru nad Syrovicemi

Podzimní část sezóny 2023/2024 je u konce. Ve třinácti utkáních jsme získali jednatřicet bodů za jednu remízu a deset vítězství. Poslední výhra roku se zrodila v sobotu 4. listopadu na domácí půdě, kde jsme porazili Nové Syrovice vysoko 5:1.

Samotné první minuty utkání naznačovaly, že se bude jednat o kvalitní podívanou. Domácí mužstvo se od zadních řad prezentovalo kombinačním fotbalem, syrovičí hráči zase neúnavným napadáním. Již ve 4. minutě přišla první změna skóre, kdy se po přihrávce F. Štorka prosadil sám před brankářem kapitán Vahil’a. Rokytnice pokračovala v nastoleném tempu, za což byla ve 26. minutě odměněna brankou na 2:0. Dlouhý nákop od M. Štorka z poloviny hřiště se nejprve dostal k útočníku Dufkovi, následně ovšem balón získal Vahil’a a připsal si druhou trefu. S dalšími šancemi na domácí straně přišli například Tomek či již zmínění Dufek, Vahil’a, Štork, žádná z nich ovšem neskončila v síti. Fotbalisté Nových Syrovic zahrozili v první půli především ze dvou přímých kopů, s nimi si ale dokázal brankář Hobza poradit. Hostům ale muselo zatrnout ve 40. minutě, kdy gólman Novák mimo pokutové území fauloval rokytnického Hakla, rozhodčí ovšem tasil pouze žlutou kartu.

Zkraje druhé půle se početný tábor domácích fanoušků zaradoval potřetí. Opět se opakovala spolupráce z úvodní branky, ovšem v jiném pořadí, po přihrávce Vahil’y v klidu zakončil F. Štork. Po hodině hry se svými šancemi na snížení přišlo mužstvo Syrovic. První pokus M. Sosnara sice Hobza zlikvidoval, na střelu z 67. minuty byl ale již krátký. Avšak v závěrečné desetiminutovce dokázala Rokytnice své vedení hned dvakrát navýšit. V 82. minutě přidal čtvrtou branku I. Rygl, na konečných 5:1 pečetil skóre střelou z dálky Vahil’a.