Vzpomínání na Markvartcup a predikce nového mistra

Ohlédnutí za minulým ročníkem
Po tříleté odmlce se uskutečnil ročník 2022 (2020 a 2021 zrušeny). Titul obhajovali Markovadečáci, ale v turnaji propadli a skončili až čtvrtí. Poslední byli Hasiči Markvartice. Bronz brali Kluci z Hladova. Šutéři z Maršůvek vybojovali stříbrné medaile. Motýlci bez ztráty kytičky oslavili titul mistra Markvartcupu. Nejlepšího střelce vyhráli Martin Čurda a Marián Vahil’a se sedmi brankami. Nejlepší gólman byl Martin Herbrych. Markovadečákům bylo z historické tabulky odečteno dalších 6 bodů tentokrát za nerespektování rozhodčího – k tomuto kroku přistoupilo vedení Markvartcupu, protože „pouze“ důtka předsedy Markvartcupu z roku 2016 za podobný exces nepadla na úrodnou půdu. A taky Markovadečáci ještě neodevzdali úkol stokrát napsat citaci, která je uvedena v § 1, odst. 1 pravidel.

Predikce nového mistra
Takové ticho jsme snad před finálovým turnajem ještě nezažili. Může se jednat o pověstný klid před sněhovou bouří? Sníh byl naposledy jakžtakž v roce 2012 a titul brali Šutéři z Maršůvek. Anebo se naše fotbalové hvězdičky prostě zklidnily? (Smích redakce). Když už jsme u toho posledního sněhu, protipólem byl Markvartcup 2018, kdy doslova v bahně uválčili titul Motýlci.
Jaký bude terén, to jsou jen domněnky. Faktem je, že Markvartcup letos bude už 16. prosince. To je nejdál od Štědrého dne, jak jen to nepsané pravidlo povoluje. Takto vzdálený Markvartcup byl jen v roce 2017, tehdy titul brali Markovadečáci a zajímavostí je, že čím dál od Štědrého dne se Markvartcup koná, tím je větší šance, že vyhraje starší tým – Markovadečáci a někdy tehdy aktivní Veteráni vyhrávali tituly hlavně, když rolničky byly slyšet ještě z dáli, Motýlci potřebují spíše vánočnější náladu a Šutéři jsou typickým vánočním týmem. Podle tohoto modelu by měli největší šanci na vítězství Veteráni, kteří ovšem sehráli svůj poslední turnaj před jedenácti lety. Na tahu jsou tedy Markovadečáci a nebo ještě Voltareni, kteří ovšem nikdy do turnaje, který znamená svět a je vstupenkou do velkého fotbalu, nenastoupili.
Pozor! Na Markvartcupu už padlo 666 gólů, očekává se tedy, že letos padne 700. gól Markvartcupu, ovšem nečeká-li nás historiky označovaný takzvaný hubený Markvartcup, který se sehrál v roce 2007, a padlo na něm pouhých 30 gólů. Tehdy však sehrály turnaj pouze čtyři týmy, proto se prvnímu ročníku Markvartcupu spíše křivdí, průměrně na zápas tehdy padlo 5 gólů, což ho naopak řadí k těm produktivnějším.
Jisté je jedno, letos se žádný z týmů zlatého hetriku, čti hattricku, nedočká.

Přihlášky do turnaje pište do diskuse Markvartcupu.

Plán: Markvartcup 16. prosince, sraz hráčů v 9.30 na Skalce v Markvarticích.

Herri


Podobné příspěvky