Výtečný vstup do jara

Po dlouhé zimní pauze se fotbaloví fanoušci dočkali, jarní část sezóny je tady. V jejím prvním kole se proti sobě postavili fotbalisté 1.SK Rokytnice nad Rokytnou a Sokolu Hrotovice. V podzimním vzájemném utkání byli díky domácí výhře 2:0 šťastnější hrotovičtí fotbalisté, tentokrát ovšem všechny body zůstaly u řeky Rokytné.

Utkání se již od prvních minut odehrávalo ve vysokém tempu. První příležitost ke skórování měl po pěti minutách hry domácí celek, útočník Bartejs ale nevyužil přihrávky Rygla a z prostoru malého vápna trefil pouze koleno gólmana Slatinského. Zato hrotovičtí fotbalisté dokázali své první gólové příležitosti využít a v 9. minutě šli zásluhou Votavy do vedení. Stejný hráč se o pár minut později snažil z půli hřiště překvapit vyběhnutého Hobzu, rokytnický gólman si však s tímto pokusem dokázal poradit. Hra domácího celku nabrala po necelé půl hodině na obrátkách a rázem byl vývoj utkání otočen. Nejprve ve 24. minutě Hakl po krásné akci uvolnil Syrového, jenž se zjevil sám před brankářem a dopravil balón do sítě, ve 30. minutě zkušeně z malého vápna zakončil Rygl. Neuteklo mnoho minut, kdy Hrotovice mohly vyrovnat, gólovou radost Votavy však zmařila tyč. V závěru první půle mohl vedení domácích navýšit Tomek, Slatinský ovšem jeho pokus zlikvidoval.

Nástup do druhého dějství se hráčům 1.SK povedl nejlépe, jak mohl, jelikož během pár minut bylo vedení navýšeno hned dvakrát. V 52. minutě zahrávala Rokytnice rohový kop, Hakl prodloužil balón na zadní tyč, kde hlavou do odkryté brány zakončil Svoboda. O minutu později vyslal Vladeka do šance Vahil’u, který přeloboval vyběhnutého gólmana a zvýšil na 4:1. Domácí mančaft si i nadále dokázal po pěkných akcích vypracovat šance ke skórování. Dva Vahil’ovy pokusy orazítkovaly brankovou konstrukci, Rygl před odkrytou bránou mířil pouze nad a příležitosti dalších končily v zámezí. Pátá branka do sítě Hrotovic přišla v 65. minutě, kdy si Růžička ztečoval do vlastní brány Syrového přihrávku. V závěru utkání drželi domácí hráči balón na svých kopačkách a zvládli v poklidu dohrát úvodní kolo jarní části sezóny. Svým fanouškům konečným výsledkem 5:1 bezesporu vykouzlili úsměv na tváři.