Jak to bude s Markvartcupem?

Dvacet dní před Markvartcupem zasedalo jeho vedení, jak jinak než na dálku, a rokovalo o pořádání turnaje v jeho řádně plánovaném termínu, tedy poslední sobotu před Vánoci, která letos vychází na 19. prosince. Ten důvod byl nasnadě – situace kolem nového koronaviru.

Vedení sledovalo situaci již před zasedáním, a i když je příslib, že PES povolí na třetí stupeň, tento stupeň je pro sehrání turnaje stále nedostatečný. Prakticky není možné zajistit zázemí a rizika jsou vyšší než příležitosti.

Markvartcup se tedy odkládá na neurčito. Vedení se nedalo obměkčit ani skandujícím hloučkem maximálně šesti osob před sídlem Markvartcupu, s hesly na transparentech Neberte nám Markvartcup nebo Nejsmutnější Vánoce, dožadující se alespoň ořezané verze turnaje.

Fanoušci po jednom a ve dvoumetrových rozestupech první adventní neděli chodí k místu odpálení zahajovací světlice a v jejich očích je zřejmé, že si přehrávají turnaje, jak šly za sebou. Je vidět, že doufají, že se ještě stihne další rozvolnění a turnaj bude. V to doufá i vedení, ale zároveň spatřuje příležitost sehrát Markvartcup při dalších rozvolněních ještě v zimě a zvolit termín podle sněhové pokrývky. Nebo si dát Markvartcup o Velikonocích anebo ozdobit turnajem markvartickou pouť. Vypustit Markvartcup zcela není na pořadu dne.

„Pamatuju si na jeden rok, kdy se Markvartcup málem neuskutečnil,“ vzpomíná jeden z fanoušků, „tenkrát vedení zamotala hlavu Velká říjnová revoluce, k jejímuž zahájení byl vydán povel až začátkem listopadu. Vedení tehdy zaspalo a nakonec mělo velkou honičku, aby Markvartcup před Vánoci stihlo. A jestlipak si myslíte, jestli to stihlo… No stihlo!“ Směje se fanoušek, až mu kanou slzy po tváři.
„To rozhodnutí nemohlo být opravdu jiné. Situace to nedovoluje,“ omlouvá se tisková mluvčí Markvartcupu a přeje všem jenom zdraví a pohodové Vánoce.

Poprvé od roku 2007 se před Vánoci nedozvíme jméno nového vítěze. Markvartcup se tak připojil k dalším odloženým turnajům jako fotbalové mistrovství Evropy nebo hokejové mistrovství světa. Přesto svoji porci Markvartcupu dostanete. Chystá se studio Markvartcup, které začíná již v předvečer Markvartcupu a pokračuje celou sobotu. Ve studiu budeme probírat:
– Proč má vedení sudý počet členů,
– předturnajové rituály,
– jak Markvartcup vznikl,
– nejkrásnější Majdův gól, který si nikdo nepamatuje,
– historie turnaje, rozbor jednotlivých ročníků,
– statistiky včetně té chybějící z posledního turnaje,
– perličky Markvartcupu,
– rozhovory s hráči a členy vedení,
– hymna, logo, trofej Markvartcupu,
– 10 rohlíků,
– 20 dkg vysočiny, nakrájet.

Web Marvartcupu

Herri

Podobné příspěvky